رد کردن لینک ها

تفاهمنامه پويش ملي «تاي‌چي مهارگر ديابت» امضاء شد

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ اين مراسم امروز (سه شنبه) در محل وزارت ورزش و جوانان با حضور دکتر علي نژاد رئيس فدراسيون ووشو، دکتر مولايي مديرکل دفتر توسعه ورزش همگاني وزارت ورزش و سرپرست فدراسيون همگاني و دکتر رجب رئيس انجمن ديابت ايران برگزار شد.

محمود متدين دبير فدراسيون ووشو، دکتر شجيع مسئول دبيرخامه سلامت وزارت ورزش، دکترامير صديقي سرپرست کميته تاي‌چي، تني چند از مسئولان حوزه ورزش و سلامت کشور، اصحاب رسانه، بيش از 100 نفر از مشتاقان ورزش و تاي‌چي‌کاران از ديگر حاضرين بودند.

بر اساس اين تفاهمنامه مقرر شد باتوجه به جمعيت روبه رشد مبتلان به ديابت و جمعيت در معرض ديابت که بيش از 10 درصد جامعه ايران را دربرمي‌گيرد، فدراسيون ووشو، همگاني و انجمن ديابت نسبت به آمورش جهت پيشگيري و درمان اين بيماري همکاري مشترک داشته باشند.

بر اساس تحقيقات پزشکي و مقالات علمي، پژوهشي؛ اثرگذاري تاي‌چي و چي‌کنگ به دليل تاثير روي افزايش متابوليسم سلولي به صورت پايدار و مصرف گلوکز در‌سطح سلولي اثر معنا داري در ديابت به خصوص ديابت نوع 2 دارد.

همينطور اين موضوع ثابت شده‌ است که تاي‌چي و ‌چي‌کُنگ در ارتقا کيفيت سلامت و حرکات و تعادل بدني بيماران مبتلا به ديابت بسيار‌ موثر بوده است.

در اين راستا، تاي‌چى از اين پس پرچم دار مبارزه با ديابت خواهد بود.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه